Oferta zajęć w przedszkolu

Zajęcia edukacyjne

Nasze przedszkole bierze udział we wielu programach edukacyjnych, które pozwalają naszym podopiecznym w przystępny i przyjemny sposób poznać wszelkie tajniki otaczające ich świata. Teatrzyki, wycieczki, doświadczenia to chleb powszedni naszych przedszkolaków!

Rytmika

W trakcie zajęć rytmiki dzieci uczą się tańców i piosenek, grać na prostych instrumentach oraz poznają muzykę dawną i współczesną z różnych stron świata. Zajęcia mają na celu umuzykalnianie dzieci, kształcenie ich słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Zabawy z muzyką stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny oraz rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Pomagają rozwijać koncentrację i pamięć, a także integrują grupę.

Język Angielski

W trakcie zajęć językowych dzieci nie tylko osłuchują się z językiem obcym, ale biorą czynny udział w zabawach i grach dydaktycznych, w trakcie których poznają nowe zwroty, piosenki i rymowanki. Regularny kontakt z językiem angielskim sprawia, że dzieci nabywają swobodę i pewność w posługiwaniu się nim w codziennych sytuacjach. W naszej placówce zajęcia z języka angielskiego odbywają się dwa razy w tygodniu.

Terapia Logopedyczna

Terapia logopedyczna jest zawsze poprzedzona dokładną diagnozą, w trakcie której badana jest między innymi wymowa dziecka, budowa i motoryka narządów artykulacyjnych, słuch fonematyczny, orientacyjne badanie słuchu, oraz analizy i syntezy słuchowej wyrazów. Czasami do pełnej diagnozy potrzebny jest wywiad z rodzicem oraz dodatkowe konsultacje (neurolog, psycholog, ortodonta, laryngolog-foniatra). Rodzice nie powinni obawiać się dodatkowych badań, ponieważ tylko dzięki dokładnej diagnozie, logopeda jest w stanie stworzyć indywidualny program terapii logopedycznej.

AKCJE W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY

„Człowiek jest wielki nie przez to ,co posiada,
lecz przez to kim jest,
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Gorączka Złota PCK

Akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy. Celem akcji  jest pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci

Góra Grosza

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Podziel się puszeczką

Akcja zbiórki karmy oraz kocy i zabawek dla zwierząt ze schroniska w Dyminach.  W naszym przedszkolu chcieliśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.

WOŚP

Rok w rok, w styczniu, nasza placówka gra z  Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

CEL AKCJI:
    • Wprowadzenie dzieci w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką
    • Kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich
    • Zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów
    • Doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

Zamówienia