Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,

Nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad ziemią.

Lecz najmilszy – wigilijny wieczór przed świętami.

Jest tak piękny, taki inny – tak oczekiwany!

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy. Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia zasiadamy z rodziną do Wigilii. Nasze Przedszkole to też jedna wielka rodzina, dlatego też 16 grudnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad wigilijny. Nastrój był wyjątkowy jak na Wigilię przystało. Nie zabrakło pysznych potraw, łamania się opłatkiem, życzeń płynących prosto z serca złożonych przez Panią Dyrektor dla dzieci oraz wszystkich pracowników i oczywiście wspólnego słuchania kolęd. Na odświętnie udekorowanych stołach nie obyło się także bez upieczonych świątecznych ciasteczek. W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje oraz dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenie.