W czwartek 9 listopada 2023r. nasze przedszkole odwiedziła Pani Małgosia P., która jest pracownikiem Polskich Kolei Państwowych i pracuje jako ambasadorka bezpieczeństwa. Pani Małgosia opowiedziała dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bezpiecznie podróżować pociągami oraz jak zachowywać się w czasie pobytu na dworcu w sytuacji zagrożenia. Celem programu jest przybliżenie dzieciom zagrożeń wynikających z braku ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych i wzbudzenie zainteresowania zasadami właściwego zachowania w tych miejscach. Radości nie było końca a wśród naszych przedszkolaków znalazło się kilku znawców pociągów. Dziękujemy Pani Małgosi za przekazanie cennych wiadomości oraz za wspaniałą niespodziankę dla wszystkich dzieci w postaci książeczek edukacyjnych.