Idzie światem Pani Jesień, w ręku koszyk skarbów niesie.

Kasztan, orzech, dziką różę, bukieciki dwa nieduże.

Z astrów, z liści poukładane, własnoręcznie malowane.

Jesień to piękna pora roku, która rozpoczyna się 23 września.  Liście dębów, brzóz i innych drzew żółkną, czerwienią się i przybierają ciekawe ubarwienie, by później upaść i razem z innymi tworzyć kolorowy jesienny dywan.  Także w tym roku przedszkolaki powitały z radością Panią Jesień. Ubrani w jesienne barwy, przy muzyce, śpiewie i wspólnym tańcu, wkroczyliśmy w kolejną porę roku. Wraz z Panią Jesienią, w której rolę wcieliła się Pani Małgosia, obejrzeliśmy bajkę w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola  pt. ,,Bajka o myszce, jesieni i sklepie ekologicznym”. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały poszczególne sceny, a cała inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele emocji. Radości i śmiechów nie było końca. Piękne słoneczko, kolorowe liście to znaczy, że jesień da się lubić. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!