„Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

To święto Ani, Basi i Krzysia…

Dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce”

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto. Dzień ten dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Moc uścisków i życzeń spowodował, że tego dnia nie spadła, ani jedna łezka… no chyba, że łza ze wzruszenia. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w sercach naszych Drogich Przedszkolaków, a inicjatywa świętowania Dnia Przedszkolaka, szybko przekroczy granice naszego kraju i dotrze do przedszkolaków na całym świecie.