W roku szkolnym 2024/2025 przedszkolaki będą wybierać się w podróż po Polsce, zwiedzając różne regiony naszego kraju oraz smakując kuchni regionalnych. Dnia 18 września 2024r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Świętokrzyski, czyli region najbliższy naszemu sercu. Jednym z zadań było zapoznanie dzieci z tradycyjnymi potrawami naszego regionu. Stworzyło to okazję do zorganizowania w przedszkolu zajęć edukacyjnych przybliżających dzieciom tradycje i zwyczaje związane z naszym regionem. Dzieci obejrzały film „Świętokrzyskie okiem drona” , poznały najciekawsze miejsca związane z historią regionu oraz bogactwem otaczającej przyrody. Przedszkolaki posłuchały muzyki ludowej w jej tradycyjnym brzmieniu, miały okazję zobaczyć na żywo strój ludowy regionu świętokrzyskiego. Ta inicjatywa pomaga w kształtowaniu u dzieci poczucia przynależności i przywiązania przede wszystkim do regionu i kultury ludowej, a więc w kształtowaniu patriotyzmu regionalnego. Na wszystkich czekał obiad przygotowany przez panie kucharki. Dzieci skosztowały regionalnych potraw: zalewajki świętokrzyskiej oraz gołąbków w pysznym sosie. Było smacznie, barwnie, gwarnie i wesoło – było pięknie. W ten sposób przedszkolaki  poznały tradycje świętokrzyskie: gwarę, strój , kuchnie, muzykę i obyczaje.