„Raźny głos, do góry nos!

Właśnie tacy, właśnie tacy.

Są weseli przedszkolacy!”

Pasowanie na przedszkolaka to ważny moment w życiu dziecka – zostaje przyjęte do przedszkolnej społeczności i staje się pełnoprawnym przedszkolakiem. Dzień 9 listopada 2022r. pozostanie na długo w pamięci dzieci 3 – letnich z Przedszkola Publicznego nr 6 i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość Pasowania na przedszkolaka. W tym wyjątkowym dniu dzieciom z grupy ,,Biedroneczki” mogli towarzyszyć rodzice oraz Pani Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez Panią Dyrektor Halinę K. i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki śpiewając, tańcząc i recytując wiersze zachwyciły wszystkich. W dalszej części dzieci nowo przyjęte do przedszkola złożyły uroczystą przysięgę, a Pani dyrektor symbolicznym ołówkiem pasowała każdego malucha na Przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, oraz mały słodki upominek. Wszystkim podobała się uroczystość, chociaż w niejednym oku mam zakręciła się łza wzruszenia.

Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez dwa miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci. Było to również oficjalne zakończenie i ewaluacja programu adaptacyjnego naszego przedszkola pt. ,,Będę przedszkolakiem”. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, tato – jestem przedszkolakiem!!!