Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!!

Warzywa i owoce to nieodzowny element diety każdego człowieka. Dlatego już od najmłodszych lat wpajane jest dzieciom, jakie wartości zdrowotne w sobie zawierają. Aby przybliżyć tematykę tych naturalnych witamin Pani Małgosia wcielając się w rolę marchewki i Pani Agatka w rolę jabłuszka zaprosiły wszystkie przedszkolaki na teatrzyk kukiełkowy zainspirowany wierszem ,,NA STRAGANIE ” – Świętokrzyskim. Najpierw wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie, a następnie rozwiązywały zagadki słowne o warzywach i owocach oraz wesoło bawiły się przy piosence ,, Idą witaminki ” w której to dzieci z grupy ,,Tygryski” wcieliły się w rolę ,,chodzących witaminek” owoców i warzyw. Na zakończenie każda z grup otrzymała talerz warzyw i kosz owoców przepełnionych witaminami. Jesteśmy przekonani, że po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie dłużej nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania i należy je spożywać. Było smacznie, pysznie i kolorowo!