Dnia 9 czerwca 2023r. grupa IV ,,Słoneczka” wybrała się na wycieczkę do fortalicji Sobków. Na dzieci czekało wiele atrakcji, przejazd bryczką, jazda konna wierzchem. Słoneczka miały okazję spotkać rycerza, który w historycznym stroju barwnie opowiadał tutejsze anegdoty dotyczące zamku oraz jego mieszkańców a także o zwyczajach i tradycjach życia na zamku. Miał również miejsce pokaz zbroi i broni rycerskiej. Dzieciaki przez chwilę, mogły poczuć się rycerzami. Bardzo interesujący dla dzieci był także pokaz sokolniczy, ptaki zachwyciły uczestników wycieczki swoim wyglądem. Odbyły się również warsztaty archeologiczne i historyczne oraz zakupy – pamiątek . Po wielu atrakcjach odbył się wspólny posiłek, który był miłym zakończeniem ciekawego i bardzo słonecznego i ciepłego pobytu. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu miłych przeżyć i wrażeń.