Dnia 5 maja 2022r. do naszego przedszkola zawitali dzielni strażacy. Wizyta strażaków w naszym przedszkolu wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku, dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali strażacy oraz lanie wody z węża strażackiego. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakami. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom wręczając pyszny tort oraz laurki i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

TO BYŁA CENNA LEKCJA. DZIĘKUJEMY!!!

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz wszystkie wpisy
od Renata Stachowicz