W piękną polską jesień przedszkolaki z grupy III „TYGRYSKI” autokarem wybrały się na wycieczkę do leśniczówki w Skarżysku -Kamienna. Pan leśniczy rozmawiał z dziećmi na temat jego pracy, a potem prowadził grupę po ścieżce ekologicznej. Pokazywał leśne ciekawostki: budki dla ptaków, ślady, które zostawiają zwierzęta, drzewa liściaste i iglaste, grzyby itp. Przedszkolaki wyruszyły z wielkim entuzjazmem na spacer leśnymi dróżkami, gdzie oglądały szkółkę leśną. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie,…Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.