,,DZIECI ŚWIATA” – piknik rodzinny
Pod takim hasłem dnia 16 czerwca 2023r. odbył się w tym roku festyn rodzinny zorganizowany przez społeczność przedszkolną z okazji Dnia Rodziny. Celem imprezy było stworzenie miłych warunków do wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców w związku z Dniem Matki, Dniem Dziecka i zbliżającym się Dniem Ojca. Impreza rozpoczęła się od występów dzieci ze wszystkich grup, które wcieliły się w dzieci z różnych stron świata; Biedroneczki – Afryka; Zajączki – Indianie; Tygryski – Hawaje oraz Słoneczka – Polska. Następnie przedszkolaki oraz dzieci żłobkowe, wierszem i piosenką pokazały jak bardzo kochają swoich rodziców. To dla nich przedszkolaki intensywnie ćwiczyły cały występ, który uświetnił uroczystość. Na piknik przybyły całe rodziny, na które czekało moc atrakcji: konkursy oraz konkurencje sportowe i zabawy ruchowe pod okiem Pań z grupy, które umilały czas dzieciom. Atrakcją pikniku był pokaz tańca ze szkoły ,,Scardance”, w którym to wystąpiły absolwentki naszego przedszkola. Maskotka Dzika oraz piłkarze z naszego skarżyskiego klubu pokazali jak ważny jest sport w życiu każdego z nas. Na pikniku nie zabrakło również dobrego jedzenia: kiełbasek z grilla, barszczyku, smalcu z kiszonym ogórkiem oraz pysznych ciast upieczonych przez rodziców. Uśmiechnięte buzie naszych przedszkolaków oraz rodziców świadczą, że piknik był udany.