W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu go?cili?my pana Marka pszczelarza, który posiada własn? pasiekę. Pan Marek opowiedział dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazał nam różne rodzaje miodu, które różni? się kolorem, smakiem, zapachem. Opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbieraj? pyłek, czym się żywi?, a co produkuj?, jak spędzaj? zimę. Nasz go?ć pokazał dzieciom mały ul i plastry miodu. Obserwowały również rój pszczół i odszukiwały królow?. Dzieci mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Przedszkolaki zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla dzieci.