Oferta zajęć

Zajęcia edukacyjne

Nasze przedszkole bierze udział we wielu programach edukacyjnych, które pozwalają naszym podopiecznym w przystępny i przyjemny sposób poznać wszelkie tajniki otaczające ich świata. Teatrzyki, wycieczki, doświadczenia to chleb powszedni naszych przedszkolaków!

Rytmika

W trakcie zajęć rytmiki dzieci uczą się tańców i piosenek, grać na prostych instrumentach oraz poznają muzykę dawną i współczesną z różnych stron świata. Zajęcia mają na celu umuzykalnianie dzieci, kształcenie ich słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Zabawy z muzyką stymulują prawidłowy rozwój emocjonalny oraz rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Pomagają rozwijać koncentrację i pamięć, a także integrują grupę.

Terapia Logopedyczna

Terapia logopedyczna jest zawsze poprzedzona dokładną diagnozą, w trakcie której badana jest między innymi wymowa dziecka, budowa i motoryka narządów artykulacyjnych, słuch fonematyczny, orientacyjne badanie słuchu, oraz analizy i syntezy słuchowej wyrazów. Czasami do pełnej diagnozy potrzebny jest wywiad z rodzicem oraz dodatkowe konsultacje (neurolog, psycholog, ortodonta, laryngolog-foniatra). Rodzice nie powinni obawiać się dodatkowych badań, ponieważ tylko dzięki dokładnej diagnozie, logopeda jest w stanie stworzyć indywidualny program terapii logopedycznej.