PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE DZIECKU

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną

Wyszukanie dobrego przedszkola to dla każdego rodzica nie lada wyzwanie.
Nasza placówka jest przyjazna i nastawiona na integrację nie tylko dzieci, ale
i też ich rodzin.

GODZINY PRACY PLACÓWKI:

Nasze przedszkole ma bardzo dogodne godziny otwarcia, czyli od 6.30 do 17.00. dzięki temu rodzice mają możliwość dostosowania swojego czasu do godzin pracy placówki. Śniadanie zjadamy o godz. 8.30, obiad podawany jest o godz. 11.30, a podwieczorek o godz. 14.00. Przedszkole realizuje Podstawę programową (tzw. minimum 5 godzin)

CZESNE I OPŁATY:

Pobyt dziecka w przedszkolu w ramach minimum programowego tj. 5 godz. jest bezpłatny, opłacie podlegają jedynie posiłki .
Każde godzina powyżej minimum programowego to koszt 1,30 zł.

KADRA PEDAGOGICZNA:

Kadra to wyspecjalizowani nauczyciele mianowani oraz dyplomowani o wykształceniu wyższym magisterskim o kierunku:

  • pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną  oraz z j. angielskim
  • logopedia
  • psychologia
  • pedagogika specjalna

Ponadto w naszej placówce są miłe i sympatyczne panie, które pomagają nauczycielką.

ŻYWIENIE DZIECI:

Przedszkole posiada własną kuchnię, w której jedzenie jest zawsze świeże i podane w odpowiedniej temperaturze oraz o odpowiednich godzinach. W żywieniu dzieci uwzględniamy diety.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ DODATKOWYCH:

W przedszkolu nieodpłatnie odbywają się zajęcia dla dzieci:
z języka angielskiego – wszystkie grupy,
zabawy rytmiczne – wszystkie grupy,
dzieci wymagające pomocy korzystają z zajęć logopedycznych bądź też z terapii pedagogicznej ,
religia (dzieci 6-letnie za zgodą rodzica)
Ponadto przedszkole oferuje udział dzieci chętnych w zajęciach rozwijających zainteresowania i zdolności tj. :

 • koło plastyczne
 • koło teatralne
 • koło czytelnicze
OFERTA IMPREZ INTEGRACYJNYCH:

W naszym przedszkolu organizowane są różne imprezy integracyjne. Zapraszamy rodziców i dzieci na wspólny bal karnawałowy, czasie którego uczestnicy czyli każda osoba dorosła – personel przedszkola , rodzice oraz dzieci są przebrane. Co roku zapraszamy również dziadków i babcie na uroczystość z okazji ich święta.. Na przełomie maja i czerwca organizujemy Piknik Rodzinny łączący trzy święta – Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Taty na który zapraszamy całe Rodziny do wspólnego świętowania i zabawy , którym towarzyszą występy i liczne konkursy. Czekają na nich również wspólne zabawy, ale i też wspólne tańce. W czasie takich imprez integracyjnych są również różne stoiska np. z ciastem, tradycyjnie pieczonym chlebem ze smalcem, żurkiem , z watą cukrową oraz grill. Trzeba zaznaczyć, ze wszystkie smakołyki są przygotowywane wspólnie przez rodziców oraz pracowników. Organizujemy również uroczyste wigilie z udziałem dzieci i wszystkich pracowników przedszkola. Tradycją naszej placówki są Jasełka, które co roku przygotowują dzieci z najstarszej grupy – są one okazją do zaprezentowania dziecięcych zdolności , ale i też czasem świąteczo-noworocznego spotkania społeczności przedszkolnej z władzami miasta i kościoła .

OGŁASZAMY KONKURSY

Naszą tradycją stało się ogłaszanie różnych konkursów, zarówno tych dla naszych dzieci przedszkolnych , ale i również gminnych i powiatowych. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymywały nagrody i upominki za wykonane prace.

OBCHODZENIE ŚWIĄT PAŃSTWOWYCH:

W trakcie edukacji przedszkolaki są zapoznawane z naszymi narodowymi barwami, godłem i flagą. Uczymy je szacunku do ojczyzny przy okazji różnych świąt państwowych. Uświadamiamy im przy tym, że żyjemy w zjednoczonej Europie.

WYSTĘPY ARTYSTYCZNE DZIECI:

Każdy występ dziecka jest dla niego ogromnym przeżyciem, ale i też możliwością sprawdzenia swoich umiejętności. Okazją do tego były między innymi: ,, Dzień witaminek”, Święto Drzewa, Święto dyni i jej kuzynów, Dzień Edukacji Narodowej, Święto Niepodległości, Wigilia przedszkolna, Dzień Babci i Dziadka, Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Matki, Pożegnanie starszaków”. Ponadto dzieci przygotowują różne przedstawienia oraz jasełka.

WYPOSAŻENIE SAL I PLACU ZABAW:

Posiadamy bogate wyposażenie sal przedszkolnych między innymi: nowoczesne meble, środki dydaktyczne ( kąciki zabaw, półki z książkami, gry edukacyjne, układanki, puzzle, jak i również mnogość kloców pobudzających wyobraźnie dziecka, która jest bardzo istotnym czynnikiem w rozwoju dziecka). Plac zabaw wyposażony w huśtawki, bujaki, dobrze wyposażona piaskownica -dbamy o to , aby pach był zabezpieczany , ławeczki oraz piękny drewniany pociąg z lokomotywą sprawiają, iż dziecko z wielką przyjemnością korzysta z wszystkich tych urządzeń.

ZAPEWNIENIE BEZPIECZEŃSTWA:

Budynek przedszkola jest odpowiednio przystosowany i w pełni wyposażony. Teren przedszkola jest ogrodzony, a furtka jest zamykana. Urządzenia zabawowe posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty. Zamontowany jest również domofon.
Ponadto całą kadra pedagogiczna i niepedagogiczna przeszła szkolenie z zakresu P-poż, BHP oraz z zakresu pierwszej pomocy.

WIZYTY CIEKAWYCH GOŚCI
Historia naszego przedszkola pokazuje, że na przełomie lat odwiedzali nas różni ciekawi goście tacy jak:
 • włodarze miasta , księża, oraz przedstawiciele różnych zawodów:
 • leśnik- dzieci dowiadywały się , jak powinny zachowywać się w lesie i jak się w nim nie zgubić.
 • policjant- opowiadał o bezpieczeństwie dzieci, uczył, jak bezpiecznie poruszać się po ulicach i prawidłowo przejść na drugą stronę. Szczególnie ciekawe były zajęcia z psem i nauka dzieci jak mają się zachować, gdyby zaatakował je niebezpieczny pies.
 • strażak- często w naszym przedszkolu gościli strażacy, ale i również często przedszkolaki są zapraszani do remizy strażackiej, gdzie panowie strażacy ostrzegali i pouczali dzieci, co robić w przypadku pożaru. Przy tej okazji odbywały się również pokazy sprzętu strażackiego.
 • pszczelarz- dzieci miały okazję dowiedzieć się ciekawostek o pszczołach , ale i też przekonać się na czym polega praca pszczelarza.
 • ,, Objazdowe planetarium”- dzieci poznały zawód astronauty, oraz wchodząc do wielkiej nadmuchanej kopuły, mogły zaobserwować poprzez system rzutników i projektorów prezentuje wygląd nieba i symulacje ruchu ciał niebieskich
 • zapraszani są również rodzice, dziadkowie oraz ciekawi goście, którzy czytają nam bajki, w ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom”.
ORGANIZACJA KONCERTÓW UMUZYKALNIAJĄCYCH:

Raz w miesiącu przedszkole odwiedzają muzycy z Filharmonii kieleckiej w Kielcach.
Każde spotkanie przybliża dzieci do świata muzyki. Dzieci poznają instrumenty, różne rodzaje i style muzyczne. W repertuarze jest zarówno muzyka poważna, jak i standardowa, muzyka współczesna i rozrywkowa. Koncerty są prowadzone w sposób przystępny, żartobliwy i często zachęcający dzieci do wspólnej zabawy. Zapraszamy również różne teatry, aby dzieci miały możliwość obejrzenia ciekawych spektaklów teatralnych.

ORGANIZACJA AKCJI CHARYTATYWNYCH:

Nasze przedszkole bierze udział w akcjach charytatywnych – uczymy przez to dzieci wrażliwości na losy innych ludzi oraz dzielenia się z innymi.Oferta naszego przedszkola jest bardzo bogata oraz posiada różnorodne atrakcje, które powodują, że dziecko chętnie przebywa w naszej placówce. Kierujemy się zasadą, że pobyt dziecka w przedszkolu to nie tylko nauka, ale również czas na dziecięcą, beztroską zabawę w bezpiecznych warunkach sprzyjających rozwojowi dziecka.

Zapraszamy do naszej placówki !