Dnia 21 listopada 2022r. nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególna uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Nasze przedszkole podjęło także wiele działań, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważny jest ten dzień. Wszyscy mogli przyjść do przedszkola ubrani na niebiesko. W każdej grupie odbyły się zajęcia na temat respektowania praw dziecka. Obejrzano film pt. ,,Wszyscy mamy prawa”. Uwieńczeniem tego dnia był przemarsz przedszkolaków wokół przedszkola z balonami. Kolor niebieski był wszechobecny!!!