Dnia 20 listopada 2023r. nasze przedszkole włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka wspólnie z UNICEF. 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. Nasze przedszkole podjęło także wiele działań, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważny jest ten dzień. Wszyscy mogli przyjść do przedszkola ubrani na niebiesko. W każdej grupie odbyły się zajęcia na temat respektowania praw dziecka. Obejrzano film pt. ,,Wszyscy mamy prawa”. Przedszkolaki dobrze wiedzą, że niezależnie od tożsamości, koloru skóry czy miejsca zamieszkania mają miedzy innymi prawo do miłości, szacunku, bezpieczeństwa, wolnego czasu, edukacji. Niebieskie serduszko na ich policzku było dowodem jedności z wszystkimi dziećmi na całym świecie. Kolor niebieski był wszechobecny!!!