Dnia 16 listopada 2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kuchni Włoskiej. Kuchnia włoska słynie na całym świecie ze swojego bogactwa smaków, wysokiej jakości składników i wielowiekowych tradycji. Z tej okazji wszystkie dzieci w przedszkolu wybrały się w podróż do Włoch. Poznały ciekawostki na temat tego pięknego kraju, poznały najbardziej znane miejsca i zabytki, a także flagę, godło i hymn . Dzieci również słuchały włoskiej muzyki, miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii ,,Tarantela” (czyli taniec pająka). Nie obca była nam również bajka włoskiego autora Carlo Collodi pt. ,,Pinokio”. Dodatkową atrakcją dla dzieci były specjalnie przygotowane na ten dzień posiłki, co było nie lada wyzwaniem dla naszych Pań kucharek. Ten dzień dostarczył nam wiele miłych wrażeń. Wyprawa do Włoch okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem, mamy nadzieję na podróż po innych krajach degustując i zachwycając się ich kuchnią. TO BYŁA WSPANIAŁA PODRÓŻ!!!