Dnia 25 kwietnia 2023r. nasze przedszkole odwiedziło Mobilne Planetarium. Człowiek od zawsze interesował się kosmosem i lubił patrzeć w niebo, a szczególnie na gwiazdy. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki były pod ogromnym wrażeniem mobilnego planetarium, które mieliśmy okazję oglądać w naszym przedszkolu. Każda grupa uczestniczyła w indywidualnym seansie edukacyjnym, który odbywał się w specjalnej kopule o kształcie kuli ziemskiej. Wirtualna podróż na Księżyc, zwiedzanie poszczególnych planet Układu Słonecznego, deszcz meteorytów, to tylko niektóre ciekawostki związane z ruchem sfery niebieskiej, których doświadczyliśmy dzięki niezwykłemu pokazowi. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w zagadkowy świat kosmosu. Okazało się, że kosmiczna przestrzeń to jedno z ulubionych zagadnień dzieci. Niektórzy wprost przyznawali, że chcieliby kiedyś polecieć rakietą w kosmos. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć spełnienia tych cudownych, kosmicznych marzeń.