„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

Dnia 10 listopada 2023r. w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka. W tym roku to uroczystość upamiętniająca już 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, w tym władze miasta, absolwenci naszego przedszkola oraz rodzice zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Uroczystość rozpoczął Dyrektor przedszkola Pan Mirosław Z. Babiarz. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci ze starszej grupy przedszkolnej ,, Motylki”. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego” pamiętając przy tym o zachowaniu należytej postawy. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. 

Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!!