W środę 15 marca 2023r. w ramach Koncertów Rekrutacyjnych nasze Przedszkole odwiedzili nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Skarżysku – Kamiennej. Dzieci z grupy Tygryski oraz Słoneczka wysłuchały utwory muzyczne wykonane na różnych instrumentach. Muzycy również zapoznali dzieci z instrumentami: ich wyglądem, budową oraz brzmieniem. Repertuar muzyczny był różnorodny, dzieci chętnie dołączyły do wykonawców i pomogły stworzyć akompaniament do utworu na instrumentach perkusyjnych. Występ był nagrodzony gromkimi brawami. W koncercie wystąpili:
Mateusz J. – uczeń klasy akordeonu p. Wrześniewski K.
Karolina S. – uczennica klasy fletu p. L. Zegadło
Nel B. – uczennica klasy skrzypiec p. W. Dąbka
Paulina DZ. – nauczyciel gry na trąbce
Elena K. – akompaniament.
Goście ze szkoły muzycznej zapraszali i zachęcali przedszkolaków do podjęcia nauki gry na instrumencie w roku szkolnym 2023/2024, by dzieci mogły rozwijać swoje zdolności i pasje. Wielu przedszkolaków wyraziło chęć uczęszczania w przyszłości do tej placówki, czy spełnią te obietnice? To się okaże.

Dziękujemy za piękny koncert!!!