Dnia 13 stycznia 2023r. w naszym Przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grupy ,,Słoneczka” pod okiem swoich Pań Beatki i Ewy. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor składając wszystkim serdeczne i pełne ciepła, świąteczne życzenia. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Słoneczka ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Gościem specjalnym biorącym udział w przedstawieniu była absolwentka naszego przedszkola Zuzanna K., która uświetniła cały występ grając na flecie. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Skarżysku – Kamiennej przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu ,,Słoneczek” mogli też zobaczyć uczniowie klas pierwszych, a wśród nich byli również absolwenci naszego przedszkola.